Refinancovanie pôžičiek a aktuálne ponuky

Refinancovanie pôžičky je jednoducho povedané  výmena nevýhodnej pôžičky a výhodnejšiu. Ľudia najčastejšie refinancujú preto, aby na pôžičke ušetrili, potrebujú skrátiť dobu splácania alebo sú jednoducho nespokojní so službami a poskytnutými pôžičkami od bánk. Na Slovensku je viacero bánk, ktoré tento produkt ponúkajú a my prinášame 5 najznámejších bán, ktoré refinancovanie poskytujú.

Najväčšia slovenská banka – Slovenská sporiteľňa ponúka Úver na refinancovanie. Výška pôžičky môže byť od 7 000 eur do 200 000 eur. Úrok je od 1,75% pri trojročnej dobe fixácii úveru. Doba splatnosti je od 10 rokov do 30 rokov. V rámci nového úveru môžete refinancovať aj staré úvery. Kataster banka vybaví za vás. Refinancovanie môže byť účelové aj bezúčelové. Žiadateľ musí ručiť nehnuteľnosťou.

Aj ČSOB ponúka možnosť refinancovania pôžičiek. Výška pôžičky môže byť od 4 500 eur až do 500 000 eur. Úrok je od 1,50% pri trojročnej fixácii úveru. Doba splatnosti je od 4. rokov do 30 rokov. ČSOB môže schváliť službu refinancovania už do 24 hodín. Kataster banka vybaví za vás. Žiadateľ musí ručiť nehnuteľnosťou.

Ďalšou bankou, ktorá ponúka možnosť refinancovania je Poštová banka lepšia splátka. Výška pôžičky je od 13 000 eur do 750 000 eur. Úrok je od 1,75% pri 1, 2 alebo 3 ročnej fixácii úroku. Doba splatnosti je od 4. rokov do 30 rokov. Pôžička ja pre každého, kto má minimálny mesačný príjem 350 eur. Poštová Banka umožňuje poskytnúť pôžičku až do výšky 100% hodnoty nehnuteľnosti.

VÚB poskytuje refinancovanie pod názvom Hypotéka a refinancovanie. Výška pôžičky je od 6 600 eur až do 500 000 eur. Úrok je 1,49% pri trojročnej fixácii úveru. Doba splatnosti je 4 až 30 rokov. Žiadateľ síce platí poplatok za vklad do katastra a to 66 eur, no VÚB banka ho žiadateľovi preplatí. Banke pri žiadosti o refinancovanie stačí pôvodná úverová zmluva a znalecký posudok nehnuteľnosti.

Ak chcete vymeniť svoju starú pôžičku za výhodnejšiu, túto možnosť poskytuje aj mBank a jej poskytnutý produkt sa volá Refinancovanie hypotéky. Výška pôžičky je od 7 000 eur až do 500 000 eur. Úrok je 1,59% pri trojročnej fixácii úveru. Doba splatnosti je 10 rokov až 25 rokov. Banka umožňuje poskytnúť pôžičku do výšku 100% hodnoty nehnuteľnosti. Žiadateľ svoj príjem dokladovať nemusí.

Refinancovať môžete v podstate všetky pôžičky. Ľudia refinancujú svoje pôžičky aj kvôli tomu, aby získali rôzne výhodné finančné výhody. Ak chcete refinancovať pôžičku, môžete si vybrať z bánk, ktoré túto službu ponúkajú. V tomto článku sme spomenuli 5 najznámejších bánk. Ak by ste však nemali záujem ani o jednu možnosť, na Slovensku tento produkt poskytujú ešte niektoré iné banky.

Odporúčané články